Jak działają porównywarki kredytów gotówkowych? Dlaczego warto korzystać z porównywarek?

Chcesz wziąć kredyt, ale nie wiesz, czym się kierować przy wyborze? Co należy porównać? Jakie parametry są kluczowe? Jak w krótkim czasie sprawdzić oferty wielu instytucji? Skorzystaj z porównywarki kredytów gotówkowych. Sprawdź, dlaczego warto korzystać z tego typu narzędzi.

Czym się różnią oferty kredytów gotówkowych?

Kredyt gotówkowy nie jest kredytem celowym, więc pieniądze pozyskane dzięki niemu można wydać, na co się chce. To ma swoje konsekwencje. Kredyt gotówkowy uważany jest za najdroższy spośród wszystkich instrumentów finansowych. Prowizja i marża sprawiają, że całkowita kwota, jaka pozostaje do spłaty, jest dużo wyższa niż to, co się pożyczyło. Właśnie dlatego tak ważne jest, by porównać ze sobą oferty i sprawdzić, gdzie będzie najtaniej.

Są to bowiem dane często niewidzialne na pierwszy rzut oka. Owszem, można i warto sprawdzić Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania (RRSO), ale ona zwykle podawana jest dla konkretnego przykładu, więc zestawiając ofertę różnych banków, można tego nie zauważyć. Prowizja, oprocentowanie, ubezpieczenie – to wszystko wpływa na to, ile będzie kosztował kredyt. Wiadomo, że chcemy za niego zapłacić jak najmniej.

Właśnie dlatego należy skorzystać z porównywarek kredytów bankowych. To one zestawiają parametry ofert wielu instytucji w jednym miejscu. Funkcjonalne porównywarki kredytów gotówkowych dostępne są na stronie blogbank.pl i pozwalają w krótkim czasie dokonać selekcji, w którym z banków jest najkorzystniejsza propozycja.

Jak działa porównywarka kredytów online?

W związku z tym, że kredyty gotówkowe są dostępne praktycznie w każdym banku, to utrudnieniem jest podjęcie decyzji, w której z instytucji wnioskować o pożyczkę. Podstawą jest tutaj porównanie ofert z kilku lub nawet kilkunastu instytucji. Niestety to jest czasochłonne. Nie zawsze da się też znaleźć w opisie wszystkie szczegóły. Właśnie dlatego lepszym wyjściem jest skorzystanie z porównywarek kredytów gotówkowych. To w nich zebrane są wszystkie dane o aktualnie dostępnych kredytach online na rynku. Nie trzeba więc samodzielnie przeglądać stron banków i szukać, co z oferty jest kredytem gotówkowym.

Co jeszcze warto wiedzieć o porównywarkach kredytów? Na pewno to, że są interaktywne. Co to oznacza? Same wyliczają wysokość rat i wskazują, gdzie jest najtaniej. Oczywiście parametry można zmieniać – tak, by upewnić się, ile tak naprawdę można pożyczyć.

Aby skorzystać z porównywarki kredytów online, trzeba po wejściu na stronę ustawić na suwaku kwotę, jaką chce się pożyczyć. Oczywiście należy podać również preferowany okres spłaty zobowiązania. Czasami tylko operując tymi dwoma wskaźnikami już widać, co się bardziej opłaca.

Co ważne, otrzymane wyniki można często posortować zgodnie z tym, na czym nam najbardziej zależy. Można więc wybrać ofertę z najniższą miesięczną ratą. Sortowanie pozwala również sprawdzić, która z propozycji ma najniższe RRSO. Często da się również uszeregować wyniki porównania pod względem ofert cieszących się największą popularnością.

To nie wszystkie funkcjonalności. Porównywarki kredytów gotówkowych są wyposażone również w możliwość filtrowania wyników. Dzięki temu można sprecyzować swoje oczekiwania. Da się na przykład wybrać dodatkowe opcje, jak chęć założenia konta osobistego i inne oferty wiązane. Dzięki porównywarce można wyszukać kredyt gotówkowy bez zaświadczeń, bez zgody małżonka, bez ubezpieczenia. Filtr, który jest bardzo przydatny to wybór, czy raty mają być równe, czy malejące. Po zastosowaniu filtrów ilość wyników powinna się zmniejszyć, widoczne powinny być te, które są najbliższe potrzebom. Ważne jest jednak, by opcje nie tylko spełniały kryteria dodatkowe, ale i to nadrzędne, jakim jest najtańszy kredyt.

Dlaczego warto korzystać z porównywarek?

Rozsądek podpowiada, by jeszcze zanim się zdecydujemy na zaciągnięcie kredytu, skorzystać z porównywarki. Dzięki temu można podjąć rozsądną decyzję kredytową. Ale nie tylko. Porównywarka pozwala zwizualizować sobie, jakie będą koszty kredytu, z jaką miesięczną ratą się trzeba liczyć itp. Czasami zobaczenie tego w takim ujęciu pozwala zweryfikować, czy na pewno udźwignie się zobowiązanie o danej wysokości. Suwaki w porównywarce umożliwiają nawet zmianę parametrów w celu sprawdzenia, jak zmiana wysokości kredytu, czy wydłużenie okresu spłaty wpłynie na całość zadłużenia. Można więc powiedzieć, że nie tylko warto skorzystać z porównywarki, by znaleźć najkorzystniejszą ofertę, ale i by upewnić się, czy dobrze jest w ogóle zadłużyć się na daną kwotę, czy jednak nie będzie zbyt dużym obciążeniem dla domowego budżetu, zwłaszcza w sytuacji drastycznego wzrostu stóp procentowych.

3 thoughts on “Jak działają porównywarki kredytów gotówkowych? Dlaczego warto korzystać z porównywarek?

  1. Olena says:

    Ja często zaglądam do porównywarek WSZYSTKIEGO. A te kredytowe to w ogóle super są, bo w jednym miejscu ma się wszystkie informacje, co więcej dotyczące tego samego aspektu, tzn. Przykładu reprezentatywnego. A na stronach banków są zupełnie inne dane. Dlatego dla mnie takie porównywarki są znacznie cenniejsze.

  2. Valeria says:

    Super, że tego typu narzędzia są dostępne za darmo. Sama korzystałam z takich porównywarek, zanim wzięłam kredyt. Oczywiście ostateczna oferta banku zawsze się nieco różni, bo jest dopasowana do naszej indywidualnej sytuacji, ale i tak warto mieć jakiś ogólny pogląd.

  3. Frania says:

    Porównywarki kredytowe są faktycznie przydatne, ale nie powinniśmy ich brać za wyrocznie. To, że przedstawiają taką a nie inną prognozę spłat rat kredytu nic nie znaczy, bo oferty kredytowe są przecież dostosowane do mozliwości konsumenta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *