Który bank da Tobie najlepszy kredyt?

Szukając kredytu gotówkowego, najczęściej zadajemy sobie pytanie o to, w którym banku możemy znaleźć najkorzystniejszą ofertę. Nie jest to pytanie proste, a odpowiedź na nie także nie należy do łatwych. Dlaczego? Gdzie szukać najlepszych kredytów bankowych?

Kredyt gotówkowy – który bank wybrać?

Banki prześcigają się z reklamowaniu swoich produktów finansowych, gdzie flagową ofertę stanowią kredyty tak gotówkowe, jak i hipoteczne, konsolidacyjne, samochodowe czy inne. Każdy z banków reklamując je jako najkorzystniejsze i najtańsze, jaka jest prawda? Prawda jest taka, że różnie z tym bywa i koszty kredytu w znacznej mierze będą zależeć o wielu różnych czynników.

Instytucje finansowe tworzą swoje oferty w oparciu o ogólne założenia, jednak ostateczny charakter podpisanej umowy będzie zależał od indywidualnego podejścia do klienta. Warto też w pierwszej kolejności zapytać o ofertę w banku, w którym mamy konto – zazwyczaj instytucje finansowe są bardziej przychylne swoim klientom, niż osobom przychodzącym z zewnątrz.

Jak znaleźć dobry kredyt w banku?

Banki pod wieloma względami są o tyle lepszym wyborem, że są bezpieczniejsze i pewniejsze. Kredyt w banku może być droższy lub tańszy w zależności od oferty i możliwości finansowych klienta, niewątpliwie jednak jest mniej ryzykowny. Jeżeli chodzi jednak o znalezienie takiego produktu finansowego, jaki będzie nam najbardziej odpowiadał, warto w pierwszej kolejności zapoznać się z dostępnymi aktualnie ofertami. Pomocne będą w tym zarówno porównywarki kredytów bankowych, jak i liczne rankingi. W ten sposób jesteśmy sprawdzić różne oferty i porównać poszczególne parametry, a gdy zainteresuje nas bliżej któraś z nich, wówczas nie pozostaje nam nic innego jak reszty dowiedzieć się bezpośrednio w banku.

Porównywarki kredytów czy rankingi?

W sieci z łatwością można znaleźć propozycje kredytów oferowanych przez banki. Do wyboru mamy dwie możliwości – porównywarki oraz rankingi. Ranking pokazuje zestawienie najlepszych ofert, co daje nam pewien pogląd na sytuację, ale jednocześnie trzeba mieć na uwadze, że może być to wybór mocno subiektywny.

Porównywarki działają na bazie rankingów i od nich czerpią dane, jednak zestawiają ze sobą ogół ofert, biorąc pod uwagę wybrane przez nas parametry. Innymi słowy, za pomocą porównywarki wpisujemy kwotę, która nas interesuje oraz czas kredytowania i na tej podstawie generowane są wyniki. Rankingi to już wcześniej przygotowane zestawienia, bez możliwości wyboru.

Na co zwracać uwagę wybierając kredyt w banku?

Kredyt mimo wszystko jest dosyć dużym zobowiązaniem finansowym, dlatego oferty powinno wybierać się rozsądnie i po przeanalizowaniu zarówno wszystkich propozycji, jak i własnych możliwości finansowych. Takie parametry jak RRSO, oprocentowanie, prowizje, czas kredytowania czy wysokość kredytu będą miały tutaj duże znaczenie. Należy też wziąć pod uwagę własne możliwości finansowe – czy mamy stałą pracę, jaką wypłatę, jakie wydatki, czyli wszystko to, co składa się na naszą zdolność kredytową. Każdy szczegół może mieć tutaj znaczenie na decyzję banku.

Kalkulatory kredytowe – przydatne narzędzia

Równie przydatnym narzędziem będą także kalkulatory kredytowe, dzięki którym można na przykład obliczyć wysokość rat, zdolność kredytową, RRSO czy inne parametry. Są one powiązane z porównywarkami, to znaczy dokonując obliczeń na wybrane przez nas cechy, jednocześnie wyświetlają się nam oferty poszczególnych banków, które spełniają wymienione założenia. Pozwala to na lepsze zapoznanie się z propozycjami kredytów i eliminację tych, które całkowicie nie spełniają naszych oczekiwań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *