Który bank oferuje kredyt na 500+?

500+ na dziecko to świadczenie pieniężne wypłacane comiesięcznie od kwietnia 2016 roku. Program pomocy znacznie poprawił sytuację rodzin w całej Polsce i zachęcił do skorzystania z produktów bankowych, dzięki którym można wyremontować dom, odłożyć pieniądze, spełnić marzenia o wakacjach czy kupnie rodzinnego samochodu. Jak więc wygląda 500+ w kontekście kredytów i innych produktów bankowych?

Kredyt hipoteczny na 500+ – czy to możliwe?

Zasadniczo 500+ nie ma dużego wpływu na zdolność kredytową, chociaż zależy to od konkretnego produktu finansowego, ale i banku. W przypadku kredytu hipotecznego, 500+ w większości przypadków nie jest świadczeniem, które poprawi naszą sytuację finansową w oczach banku. Zwłaszcza, że 500+ wypłacane jest przez określony czas, a kredyty hipoteczne to zobowiązania długoterminowe, często przekraczające nawet 30 lat. Warto jednak dowiadywać się w bankach, czy któryś z nich ma preferencyjne warunki dla beneficjentów tego programu.

Kredyt gotówkowy na 500+ – co warto wiedzieć?

Kredyty gotówkowe to przeważnie nie są zobowiązania długoterminowe tak jak hipoteczne. Lista wymagań jest mniejsza, krótszy jest sam proces przyznawania takiej pożyczki. W tym przypadku świadczenie 500+ może mieć wpływ na zwiększenie zdolności kredytowej. Jeśli zaciągamy kredyt np. na kilka lat, w tym czasie będziemy beneficjentami programu, mamy regularne dochody i nie mamy negatywnej historii kredytowej, wówczas bank może zaproponować nam lepszą ofertę kredytu gotówkowego.

Produkty bankowe dla beneficjentów 500+

Bardziej niż na kredyt na 500+ liczyć można na pożyczkę. Taka znajduje się w ofercie Alior Bank. Przeznaczona jest dla rodzin, które korzystają ze świadczenia 500+ i potrzebują wsparcia finansowego. Z oferty skorzystać mogą jednak jedynie osoby, które złożyły wniosek Rodzina 500+ za pośrednictwem banku. Taka pożyczka na 500+ wynosi do kilku tysięcy złotych i można spłacić ją w nawet w rok. Ubiegać się o nią można przez Internet, wystarczy wypełnić wniosek.

Niektóre banki zachęcają do otworzenia konta osobistego właśnie u nich. To również ma związek z wypełnieniem wniosku na stronie konkretnego banku. Dzięki temu można mieć rachunek bankowy za 0 zł. Są oczywiście co do tego pewne warunki. Konto będzie darmowe, jeśli miesięcznie kwota transakcji kartą przekroczy 200 zł. Jeśli natomiast wyda się mniej, wówczas zostanie pobrana opłata za obsługę karty, jednak przeważnie będzie ona niższa niż w przypadku standardowych kont. Preferencyjne rachunki osobiste dla rodzin mających przyznane świadczenie 500+ można założyć w PKO, Banku Pocztowym, Raiffeisen Polbank czy w Nest Bank. W tym ostatnim klienci mogą liczyć na dodatkowy bonus w postaci nawet 200 zł kieszonkowego. Na czym to polega? Aby móc z tego skorzystać należy posiadać konto osobiste w Nest Bank, na które regularnie przelewane będzie wynagrodzenie i świadczenie 500+. Rachunek prowadzony będzie bezpłatnie, a raz na kwartał bank wypłaci premię w wysokości 50 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *