Który bank udzieli Tobie najlepszego kredytu, jak szukać?

Chcesz znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy, ale ilość ofert na rynku Cię przytłacza? Radzimy, na co zwrócić uwagę wybierając kredyt gotówkowy online oraz gdzie szukać ofert, aby znaleźć tę najlepiej dopasowaną i najkorzystniejszą.

Kredyt gotówkowy online – jak wybrać?

Na początku chcielibyśmy napisać o samym kredycie gotówkowym. Jest to zobowiązanie finansowe przyznawane przez banki, które można przeznaczyć na dowolny cel. Oznacza to, że w przeciwieństwie do kredytu mieszkaniowego czy samochodowego, klient nie musi wskazywać we wniosku, co dokładnie zostanie zakupione z pożyczonych środków.

Wnioskować można zarówno o nieduże kwoty, do kilku tysięcy, jak i do kilkaset tysięcy. To, jaką kwotę przyzna Ci bank, zależy od Twojej zdolności kredytowej. A co będzie potrzebne do uzyskania tego zobowiązania? Przede wszystkim dowód osobisty. W większości przypadków trzeba też przestawić zaświadczenie o dochodach oraz o rodzaju stosunku pracy. W ofercie niektórych banków znajdziesz kredyty bez zaświadczeń, aczkolwiek one opiewają na niższe sumy.

Obecnie wszystkie formalności można też często załatwić przez internet, bez wychodzenia z domu. A jak szukać ofert?

Wbrew powszechnej opinii, nie będziemy Cię zachęcać do tego, aby zwracać uwagę na oprocentowanie. Bo odsetki to zwykle nie jedyny koszt kredytu. Jest jeszcze prowizja, opłata za rozpatrzenie wniosku itd. Porównuj natomiast RRSO – to Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, czyli wskaźnik, który pokaże Ci, jakie w praktyce są koszty zadłużenia. No dobrze, a jak szukać ofert?

Pieniądze na koncie

Porównywarka, kalkulator kredytu gotówkowego

Najprostszym sposobem na znalezienie korzystnej oferty jest skorzystanie z kalkulatorów, porównywarek kredytowych. To proste, intuicyjne narzędzia internetowe, które w jednym miejscu zbierają informację o produktach z różnych banków.

Dzięki temu nie musisz sprawdzać strony internetowej każdego banku z osobna, mozolnie przełączać się między zakładkami w przeglądarce, by porównać oferty – widzisz je w formie przejrzystej tabelki. Dodatkowo kalkulatory często umożliwiają dopasowanie listy wyników do swoich potrzeb. Co to oznacza? Że określasz kwotę kredytu oraz preferowany okres spłaty i na tej podstawie narzędzie to wskazuje tylko te produkty, które spełniają wskazane warunki.

Ranking kredytów gotówkowych

Porównywarka kredytów gotówkowych jest tylko jednym ze sposobów na znalezienie korzystnej oferty. Drugi, który chcielibyśmy przedstawić, to ranking produktów bankowych. Czym się różni? Opisana wyżej baza ofert jest narzędziem automatycznym. Natomiast rankingi kredytów gotówkowych są tworzone przed ekspertów. Na podstawie wybranych parametrów analizują oni produkty dostępne na rynku, wybierają te, które są najbardziej atrakcyjne pod wybranym względem.

Tylko w przypadku rankingów ważne jest, aby były aktualne. Należy więc sprawdzać zestawienia z danego miesiąca, tygodnia. Lista kredytów sprzed trzech, czterech miesięcy może zawierać już nieprawdziwe informacje.

2 thoughts on “Który bank udzieli Tobie najlepszego kredytu, jak szukać?

  1. Lotos says:

    Te porównywarki online wydają się mieć nawet sens, ale no, to co pokazują wcale nie znaczy, że taka oferta zostanie nam przedstawiona…

  2. Gienia says:

    Ja to raczej wolę sobie ułatwiać życie, więc kredyt brałabym tylko w tym banku, w którym mam konto. Minimum formalności 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *