Który kredyt wybrać…, czyli o porównywarkach kredytowych

Decyzja o zaciągnięciu kredytu nie należy do najłatwiejszych, a już na pewno nie powinna być podejmowana pochopnie. Tego rodzaju zobowiązanie może być często wiążące na kilkadziesiąt lat, więc tym bardziej warto wiedzieć, jak wybrać najlepszą propozycję banku. Zastanawiając się więc który kredyt wybrać, warto wcześniej dowiedzieć się jak najwięcej o porównywarkach kredytowych.

Czym są porównywarki kredytów?

Porównywarki kredytów to narzędzia, które działają dokładnie tak, jak sugeruje ich nazwa, porównują kredyty banków. Może się to wydać prostym i codziennym zadaniem, ale biorąc pod uwagę to, ile jest różnych kredytów, ręczne wyszukiwanie zdaje się jeszcze bardziej przytłaczające. To, jak działają porównywarki kredytów gotówkowych, opiera się na zbieraniu podstawowych informacji udostępnianych przez banki i wybieraniu najlepszych ofert spośród tysięcy dostępnych.

Nie można również zapominać, że ten ogrom pracy dotyczy tylko jednego rodzaju kredytów, a jest ich o wiele więcej. Zbieranie i analizą danych zajmują się także porównywarki kredytów hipotecznych lub samochodowych. Często są to aplikacje lub funkcje dostępne w ramach jednej ogólnej porównywarki kredytów online. Nie zmienia to jednak faktu, iż narzędzia tego typu oferują pomoc w jak największej personalizacji oferty oraz przyszłego kredytu do spłaty.

Co daje korzystanie z porównywarek kredytów?

To jaki kredyt wybrać często może być zagadką dla klienta głównie ze względu na przytłaczający ogrom ofert oraz brak doinformowania. Wygodna porównywarka kredytów online daje jednak możliwość doboru kredytu do założonego celu. Najlepszym przykładem jest tu korzystanie z przeglądarki kredytów gotówkowych, w momencie, kiedy klient nie chce brać kredytu celowego, który mógłby zaproponować bank. Zestawiając wyniki porównywarki kredytów gotówkowych oraz na przykład porównywarki kredytów samochodowych, w łatwy sposób można oszacować, które rozwiązanie będzie dla nas korzystniejsze, bez dodatkowych sugestii ze strony banku.

Kolejną zaletą, jest również to, że korzystanie z porównywarki kredytów online nie wymaga od przyszłego kredytobiorcy wychodzenia do banku. Korzystając na przykład z porównywarki kredytów hipotecznych, można wygodnie zebrać wszelkie konieczne informacje w zaciszu domowym bez presji rozmowy z przedstawicielem banku, a dodatkowo, rozwiązanie zdalne umożliwia analizę większej ilości ofert.

Jakie są najpopularniejsze porównywarki kredytów?

Nie da się ukryć, że porównywarki kredytów online to ostatnio popularne narzędzia, których ciągle powstają nowe wariacje. Większość z nich opiera się jednak za zasadzie porównywania cen, proponowanych przez te same banki. Aby zacząć swoją analizę, można więc skorzystać z najpopularniejszych dostępnych rozwiązań, czyli porównywarki kredytów bankier oraz porównywarki kredytów rankomat, a następnie wzbogacić swoją wiedzę o dane z innych usług lub bezpośrednio od banku.

Zastanawiając się więc, który kredyt wybrać, korzystanie z porównywarek kredytów może być pomocne. Generują one bowiem oferty, dopasowane do naszych potrzeb. Może to więc stanowić dobry punkt wyjścia do podjęcia świadomej decyzji w kwestii kredytu.

5 thoughts on “Który kredyt wybrać…, czyli o porównywarkach kredytowych

 1. Anya says:

  Ja trochę nie czaję tych porównywawek kredytowych, korzystałam z kilku i takich niezależnych i tych porównywarek kredytowych na stronach banku i wszędzie wychodziło mi że inna oferta jest najlepsza… I jak tu brać coś takiego poważnie?

 2. tysia says:

  Ja zawsze korzystam z kilku porównywarek kredytowych bo lubię mieć poczucie, że sprawdziłam absolutnie wszystko. Na tej podstawie wybieram najbardziej atrakcyjną ofertę zobowiązania 🙂 w końcu chodzi o moje pieniądze więc musi być jak najlepiej 😉

 3. QulQa says:

  Porównywarki kredytowe to dobra rzecz, ale warto je między sobą też porównać 🙂 czasem pokazują różne rzeczy 🙂

  • Aneta K. says:

   Zdecydowanie to prawda i wtedy już nie wiadomo, który kredyt wybrać, bo porównywarki pokazują skrajne informacje. Ja jednak wolę zdać się na doradcę kredytowego niż aplikację

 4. Marcel says:

  Ja na szczęście nie muszę się zastanawiać, który kredyt wybrać, bo w najbliższej przyszłości na szczęście mi on nie grozi 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *