Promocyjne oprocentowanie kredytu – czy możliwe? Czy opłaca się korzystać z promocji bankowych?

Kredyty, zwłaszcza gotówkowe, to wciąż dość drogie instrumenty finansowe. Wraz z podwyższeniem stóp finansowych, ich oprocentowanie wzrosło jeszcze bardziej, dlatego też klienci banków szukają różnego rodzaju akcji promocyjnych, które pomogłyby im znaleźć najatrakcyjniejszą opcję. Jak znaleźć najlepszą ofertę kredytową i czy w ogóle opłaca się korzystać z promocji bankowych?

Kiedy możliwe jest promocyjne oprocentowanie kredytu?

Kredyty zawierają w sobie sporo kosztów – składają się z sumy, która została przelana klientowi na konto, marży, oprocentowania, oraz innych składowych, związanych z dodatkowymi usługami. Jednym z najkorzystniejszych kredytów jest taki z oprocentowaniem stałym – mając tego rodzaju zobowiązanie, wiesz, że niezależnie od zmian wprowadzonych przez NBP czy innych czynników, samo oprocentowanie Twojego kredytu pozostanie na tym samym poziomie (rata może się jednak zmieniać zależnie od innych kwestii). Niektóre promocje bankowe związane z kredytami oferują jakiś czas na stałym oprocentowaniu, a później oprocentowanie zmienne.

Oprócz stałej stopy procentowej możliwe jest także wybranie takiego kredytu, który oferuje bardzo niską marżę lub inną jego część składową. Dodatkowo banki proponują wiele promocji, takich jak premie czy bezpłatne usługi związane z kredytem. Ciekawy ranking promocji bankowych znajdziesz w internecie (np. na zgarnijpremie.pl), gdzie w pierwszej kolejności warto szukać atrakcyjnych kredytów. Promocje bankowe są obecnie dość ciekawe i zmieniają się sezonowo.

Jakie promocje bankowe rozróżniamy?

Jak już zostało wspomniane, banki oferują bardzo wiele promocji na różne produkty. Każdy z nich może znaleźć swoje miejsce w rankingach, zwracających uwagę na poszczególne promocje. Rankingi ustawiane są według wskazanych przez dany serwis wytycznych, które bardzo często są wypisane na górze strony. Promocje bankowe mogą dotyczyć oprocentowania kredytu lub innych jego części składowych, a także produktów dodatkowych. Wzięcie kredytu z atrakcyjnym oprocentowaniem może się dodatkowo wiązać z premią pieniężną, jaką oferują niektóre porównywarki lub banki — która to zresztą bywa całkiem spora. Zazwyczaj skorzystanie z promocyjnego oprocentowania kredytu jest ograniczone czasowo.

Jakie jeszcze promocje bankowe rozróżniamy? Z pewnością jednymi z najpopularniejszych a także najbardziej atrakcyjnych, są promocje bankowe związane z założeniem nowego konta osobistego. Na rynku tych produktów istnieje spora konkurencja, więc banki co jakiś czas proponują ciekawe bonusy. Inną opcją są promocje bankowe kart kredytowych lub promocje bankowe kart płatniczych. Dzięki nim możemy zyskać kartę z niską opłatą, której dodatkowo da się uniknąć, oraz korzystną, jednorazową premię, mogącą wynosić nawet 700 – 800 złotych.

Czy warto korzystać z promocji bankowych?

Promocje bankowe są niemal stworzone dla nowych klientów banków. Premie są zazwyczaj jednorazowe i dotyczą osoby, która po raz pierwszy bierze kredyt w danym banku, lub zakłada w nim konto bankowe. Jednak same rankingi sprawiają, że klient ma wgląd we wszystkie koszty danej usługi, co pozwala ocenić produkt w dłuższej perspektywie i wybrać naprawdę korzystną opcję. Promocje bankowe to więc nie tylko bonusy i premie, ale również niższe oprocentowanie kredytu, czy korzystne warunki korzystania z karty kredytowej. Sporo jest także promocji dotyczących kont firmowych i kont osobistych, które bywają niemal całkowicie bezpłatne.

Gdzie znaleźć atrakcyjne promocje bankowe?

Jeśli szukasz promocji bankowych, w pierwszej kolejności warto zadać sobie pytanie, jaki konkretnie produkt Cię interesuje. Wiele osób, mając założone konto w konkretnym banku, udaje się do placówki, żeby skorzystać z innego produktu. Faktycznie, dla stałych klientów banki bardzo często oferują korzystniejsze warunki, jednak równie często z atrakcyjniejszymi promocjami możesz spotkać się w zupełnie nieznanej placówce. Aby porównać między sobą najlepsze produkty, warto skorzystać z pomocy pośrednika finansowego lub dostępnych w sieci rankingów, które w sposób transparentny wypunktują wszystkie koszty i promocje związane z danym produktem.

3 thoughts on “Promocyjne oprocentowanie kredytu – czy możliwe? Czy opłaca się korzystać z promocji bankowych?

  1. Hania says:

    No pewnie, że się opłaca korzystać z promocji bankowych! Po to są! powiem nawet inaczej: kompletnie nie opłaca się brać jakiegoś produktu finansowego, jak nie ma na niego promocji. Po co przepłacać?

  2. Tomasz says:

    Jak dla mnie promocje są super;). Dzisiaj i tak każdy używa konta bankowego, co prawda łatwiej jest uzyskać taką premię, jak zakłada się pierwsze konto, jest wtedy pewność, że będą wykonywane przelewy, ale warto zawsze mieć drugi rachunek. Takie 3 czy 4 stówki dodatkowo zawsze się przydadzą:)

  3. szwedka says:

    Jak dla mnie korzystanie z promocji bankowych jest korzystne, ale tylko wtedy jak się go potrzebuje. Branie czegoś, żeby tylko dostać nagrodę jest bardzo słabe,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *